הצילו את הטוסיק החיפאי!

הטוסיק (2SICK) הוא מעין סלון חברים. זה מקום קטן ומבולגן, מלא באמנות ושטיחים סובייטים, בו ודים ויוס מבשלים על גזייה אוכל ביתי ומגישים לך אותו עם חיוך ואלכוהול. זה מקום ששומעים עליו מפה לאוזן מחברים. זה מקום שאתה נכנס ומרגיש בבית. תיכנס ותתרווח על הספה, חבר.

אבל הטוסיק הוא גם מרכז תרבותי מאוד חשוב בעיר חיפה – תרבות אלטרנטיבית ולא ממוסדת שקרוב לוודאי שלא הייתם יודעים על קיומה בכלל לולא הטוסיק היה נותן לה במה. שנים רבות שהמקום פועל מתחת לרדאר, עם לא מעט קהל קבוע, כשהוא מארח הופעות, הרצאות, ערבי ספרות ועוד. 

לצערנו הרב המקום נקלע ולא בפעם הראשונה – לקשיים כלכליים בגלל אופן הפעילות שלו שהוא מחוץ לשיטה מצד אחד (כלפי המבקרים והמופיעים) ומצד שני מחויב כמו כל עסק הוגן לשלם המון כסף לגופים רבים. 

נפגשנו עם ודים ויוס על כוסית וודקה כדי שיספרו לנו את סיפורו של הטוסיק שפותח היום בפסטיבל התרמה להמשך פעילותו. 

ה 2SICK בערב שגרתי

ספרו קצת על עצמכם

אנו קבוצת אמנים קטנה המונה שני אנשים: ודים נמירובסקי, אמן רב תחומי ומוזיקאי המתגורר בחיפה מאז שנת 1990, ויוס סטייבל, צלם, שחקן ויוצר רב תחומי המתגורר בעיר לסירוגין כמחצית מחייו.

ה 2SICK הינו אחד ממספר פרויקטים משותפים לנו. בנוסף אצרנו מספר תערוכות בהשתתפות אמנים מהארץ ומחו"ל.

ודים ויוס

ספרו על ה 2sick, מה זה המקום הזה, למה פתחתם אותו, מה חיפשתם שיהיה בו שאין במקום אחר, מה המטרה שלו ומה החזון לעתיד

ה 2SICK הינו מרכז תרבות ואמנות הממוקם בעיר התחתית בחיפה. אנו פועלים מאז 2014 (עם הפסקה של כמה שנים) ומספקים במה ליצירה אלטרנטיבית לא ממוסדת. אנו מקיימים תערוכות אמנות, הופעות, השקות ספרים ופעילות תרבותית אחרת. מדובר במקום ייחודי בנראות ובחוויה שהוא מעניק למבקריו. 

המקום נפתח במקור כסטודיו לצילום ובסמוך לפתיחתו נתבקשנו ע"י חברינו מקבוצת האגף שהגלריה שלהם נסגרה באותה התקופה להמשיך את מסורת הפעילות התרבותית הבלתי ממוסדת, וכך מצאנו את עצמנו פותחים את המקום לפעילות עבור הציבור הרחב. בשלב זה מטרתנו היא לשרוד את התקופה הקשה ולהמשיך לאפשר לציבור ליהנות מהפעילות התרבותית במקום.

איזה אנשים מגיעים לכאן לבלות?

חובבי מוזיקה מקורית, אוהבי אמנות וחברים. קורא יקר זה יכול להיות גם אתה ו/או את. כל דכפין ייתי וישמח.

איזה אמנים מגיעים לכאן להופיע?

אנו נותנים במה ליצירה מקורית, אותנטית, מגוונת וכנה. מגיעים אלינו אמנים מכל הארץ וכן אמנים מחו"ל אשר שמעו על המקום ורבים מהם חוזרים בשנית ובשלישית. הופיעו כאן אמנים מארה"ב, הונגריה, רוסיה ועוד.

אחת ולתמיד - מה הסיפור של השטיח?

פרויקט הצילום על רקע שטיח הינו פרויקט אמנותי ארוך טווח אותו אנו מבצעים כבר קרוב לעשור. הפרויקט כולל בתוכו התייחסות להיסטוריה של הצילום, על מקומו של השטיח במרחב התרבותי ובחיי קהילות ופרטים מרקעים שונים, וכן מעלה שאלות קיומיות. הפרויקט מבוצע כאמור לאורך זמן הן בסטודיו והן מחוצה לו ברחבי הארץ.

השטיח

כמה מילים על הקשיים הכלכליים שפקדו את המקום

היות ואנחנו לא גובים כספים מהאמנים המופיעים או מציגים אצלנו, לא גובים דמי כניסה ולא דורשים אחוזים ממכירות של יצירות אמנות, ההכנסות של המקום מתבססות בעיקר על תרומות ונדיבות ליבם של אנשים טובים.

מצד שני יש עלויות שכ"ד, חשבונות והוצאות שוטפות לתחזוקת המקום הוצאות אלו יוצאות מכיסנו הפרטי ובסיכומו של דבר הגענו בשלב הנוכחי לחובות שאין באפשרותנו לעמוד בהם והתמודדות יומיומית עם גורמי אכיפת הגביה. מבחינתנו מדובר במצב חרום על סף סגירת המקום.

מסר שחשוב לכם להעביר לציבור

בסופ"ש הקרוב (24.2-25.2) אנו מקיימים במקום פסטיבל שמטרתו לגייס כספים על-מנת שנוכל להמשיך. במהלך יומיים אלו יתקיימו 30 הופעות מוזיקליות שונות, מייצגים, תקלוטים ועוד.

התרגשנו לראות את ההיענות מצד קהילת המוזיקאים והאמנים שהתנדבו לתרום את חלקם באירוע, אולם בכדי שבאמת נוכל להמשיך את הפעילות במקום אנו זקוקים כרגע לעזרת הציבור הרחב בתרומות.

בואו להנות מההופעות, יצירות האמנות והאווירה הייחודית של המקום.

לכל אלו שנבצר מהם להגיע – יש אפשרות לתרום אונליין: 

 
העברה בנקאית:
בנק דיסקונט 11
סניף 76
חשבון 3636188
ודים נמירובסקי
 
יש אפשרות להעברה גם מחו"ל:
IBAN
IL710110760000003636188
 
ביט: 052-5335008 (נא לרשום 2SICK בסיבת העברה)
 
עקבו אחרי ה 2SICK בערוצים הבאים:
 
מחכים לכם ולכן!

הישארו מעודכנים!

קבלו פוסטים חדשים בבלוג ועדכונים על סיורים

© כל הזכויות שמורות. תרבות אכילה. נעמה סובול. 2019

תהיו חברתיים :)
בפייסבוק
בטוויטר
במייל

לסיורים קרובים

ליצירת קשר

עוד מהבלוג

מבצע קיץ מרענן!

10% הנחה לנרשמים לסיורי ספטמבר-נובמבר *

* ניתן לקבל את ההנחה עד ה-31/8