חיפה הוירטואלית – אתרים חיפאיים מומלצים

כל האתרים, הבלוגים והדפים על חיפה שאתם צריכים להכיר

קראתם את כל מה שהתפרסם אצלנו באתר ולא מספיק לכם? 

עשינו רשימה של כל האתרים, הבלוגים, דפי הפייסבוק והאינסטגרם בנושא חיפה שאתם פשוט חייבים להכיר!

ועוד שני בלוגים של חיפאיות לשעבר שמתחזקות חיים שווים בברצלונה ובפריז אבל לא שוכחות את חיפה 🙂

שביל חיפה

מיזם מדהים של גיא שחר, אדריכל, גיאוגרף, מהנדס  וחיפאי שרוף – הממפה את חיפה ל 21 מסלולי טיול וספורט ("מקטעים") העומדים בפני עצמם וגם מתחברים זה לזה לכדי "טרק עירוני" של 70 ק"מ. לראשונה מחוברת חיפה יחדיו למסלול אחד, מעגלי, החושף למטיילים את מגוון אתריה ונופיה. המסלול מאפשר לחוות את הנוף העירוני על גווניו, להנות מהארכיטקטורה הייחודית של מבנים בעיר, לבקר בדרך במוזיאונים, מוסדות תרבות ודת ולחוות את הטבע העירוני. הוא גם מספק הזדמנות לפגוש את מגוון התושבים החיים בעיר, וללון לא רק בבתי מלון, אלא גם באירוח ביתי קיים ומתפתח אצל בתי תושבים לאורך המסלול, ובכך לזכות בערך מוסף לחווית הטיול בעיר חיפה.

קישור לאתר עצמו:

https://www.haifatrail.com/

אירועי השבוע האמיתיים של חיפה

דף הפייסבוק שבלעדיו אף חיפאי אלטרנטיבי לא יכול לתפקד. תום בר גל, עינת רודמן ואור גיל הם הן הנפשות מאחורי הדף ובכל שבוע דואגים/ות למבזק שבועי מושקע של כל אירועי התרבות, האמנות, הקולינריה וחיי הלילה המחתרתיים (כלומר לא המיינסטרימים) שקורים בחיפה. הדף קם בשנת 2014 ביוזמתן של טליה ביקסון ונעמה סובול (כן, כן) ומאז הוא לא שוקט על שמריו ואף מבטיח לנו אירוע שווה בהגיעו ל 10,000 עוקבים. 

חפשו אירועי השבוע בפייסבוק או פשוט היכנסו לכאן:

https://www.facebook.com/Haifa.TheRealWeeklyEvents

פינת רחוב - בלוג עירוני חיפאי

הבלוג פינת רחוב – בלוג עירוני חיפאי שייך לעומרי זילכה – אדריכל בוגר החוג בטכניון, פתח תקוואי במקור, שעבר לעיר ללימודים ונדבק בחיידק החיפאי. אחרי קריירה קצרה ומצליחה במגזין המנדט הוא החליט להקים בלוג משלו שעוסק בענייני אורבניות, אדריכלות וסביבה בחיפה והוא סוקר בכתבות עומק תופעות, מבנים ואירועים אורבניים בחיפה. הכתיבה קולחת, חדה ואיכותית והבלוג מומלץ לכל מי שחיפה מעניינת אותו אבל לא רק – גם לאוהבי האדריכלות, האורבניות והסביבה באשר הם. עומרי גם מוביל סיורי אדריכלות ולוקח חלק בארגון וניהול הפסטיבל הליכות ג'יין חיפה.


קישור לבלוג עצמו:


https://haifarch.wordpress.com/

חלומות שמורים

הבלוג חלומות שמורים של אורה גזית עוסק הרבה בטיולים מסביב לעולם באוריינטציה של שוטטות והכרת פינות נסתרות אבל לפעמים אורה כותבת גם על חיפה, עיר מגוריה, וזה יוצא נפלא. כמו הפוסט שמוקדש לאמנות קיר ברחבי חיפה שהוא מרתק ויצר המון הדים. היא גם כתבה בהרחבה בבלוג על Haifa Trail שביל חיפה – מיזם גאוני של Guy Shachar שלא מקבל מספיק הכרה. אורה מובילה סיורים בחיפה בעקבות הפוסט של אמנות הקיר.


קישור לבלוג עצמו:


https://www.halomot-shmurim.com/

סיורי אדריכלות חיפה

קבוצה פייסבוקית שהחלה מאהבתם העמוקה של ואליד כרכבי ועדי רויטנברג לאדריכלות של חיפה והתפתחה למיזם סיורים מטורף ברחבי חיפה. אחרי עבודה של יותר מ 30 שנה זה לצד זו במחלקת השימור בעיריית חיפה פנו ואליד ועדי לדרך חדשה. בכל חודש הם מעבירים סיור אדריכלות מקיף וממצה באזור אחר של חיפה והמקומות נגמרים תוך שעות אחדות מרגע הפרסום. יש קסם בלתי מוסבר ברהיטות והידענות של ואליד ובארגון המופתי הנינוח והנעים של עדי. גם אנחנו כבר התמכרנו 🙂

חפשו בפייסבוק "סיורי אדריכלות בחיפה" והצטרפו עוד היום!

הבלוג של ענבל כבירי

הבלוג של ענבל כבירי – חיפאית לשעבר וברצלונאית בהווה מדבר על צילום, עיצוב, קולינריה, אמנות ואורבניות ואת כל זאת היא משלבת בעיר היפה ברצלונה. הבלוג מעוטר בצילומים היפהפיים של ענבל שהיא צלמת בחסד ומלווה בטקסטים נהדרים שלה שעושים חשק להזמין עכשיו כרטיס לברצלונה ולהגיע לאחד מהסיורים שלה או סדנאות הצילום שלה. מדי פעם היא גם מגיעה לחופשות מולדת בחיפה וניתן להזמין אצלה סדנת צילום קבוצתית או אחד על אחד.


קישור לבלוג עצמו:


https://inbalcabiri.com/

Paris chez Sharon

הבלוג אולי הכי מפורסם כאן הוא Paris chez Sharon ששייך לשרון היינריך-הדרי Sharon Heinrich Hadari – חיפאית מבטן ולידה שקיבלה את מורשת תרבות צרפת מידיה הגאוניות של המורה המיתולוגית להיסטוריה Ruthi Shimoni והחליטה אחרי קריירה א' לפתוח פרק חדש בפריז ולהתמקד בהנאות החיים החשובות באמת – מתוקים. בבלוג כותבת שרון על פריז, פטיסרי ואהבות קטנות. מדי פעם היא גם מקדישה פוסט לעיר חיפה – כמו הפוסט שהוא מחווה לסיפור 'שלאף שטונדה' של יהודית קציר. אם אתם חושבים לנסוע לפריז, מומלץ לברר לגבי סיור פטיסרי עם שרון – אבל תירשמו קודם לרשימת ההמתנה כדי לוודא שיהיה לכם מקום.


קישור לבלוג עצמו:


https://parischezsharon.blogspot.com/

תהיו חברתיים :)
בפייסבוק
בטוויטר
במייל

לסיורים קרובים

ליצירת קשר

עוד מהבלוג

מבצע קיץ מרענן!

10% הנחה לנרשמים לסיורי ספטמבר-נובמבר *

* ניתן לקבל את ההנחה עד ה-31/8